[[TitleIndustry]]

Nerūsējošā tērauda dupleksais pielietojums

Date:Jun 14, 2019

3RE60 (00Cr18Ni8Mo3Si2) ir austenīta-ferīta dupleksais nerūsējošais tērauds. Dažas ārvalstu rūpnīcas izmanto šo nerūsējošo tēraudu torņu iekšējām virsmām, piemēram, režģiem, paplātēm utt. Mātes šķidruma destilācijas kolonnas destilācijas sekcija, bet pēc operācijas notiek stresa korozijas plaisāšana. Pēc pārbaudes un analīzes stresa korozijas bojājumu vieta ir visaugstākajā temperatūrā. Kaut arī dupleksajam nerūsējošajam tēraudam ir labāka izturība pret starpgraudu koroziju nekā austenīta nerūsošajam tēraudam ar salīdzināmu oglekļa saturu, dupleksa nerūsējošā tērauda izturība pret hlora stresa koroziju ir zemāka nekā parastajam 18–8 austenīta nerūsējošajam tēraudam tikai zemā spriegumā. Tas parāda zināmu pārākumu, un atšķirība lielā stresa gadījumā nav liela vai būtībā tāda pati. Tāpēc mātes šķidruma destilācijas kolonnā, kas izgatavota no šī materiāla, pēc 2 gadu lietošanas torņa sienā ir plaisas, un rodas noplūde.

image

Pēc piecu gadu lietošanas katrā tornī ir vairāk nekā 30 noplūdes punktu. Torņa korpusa šuves un karstuma ietekmētajā zonā rodas plaisas un plaisas. Starp tām ir visvairāk plaisu gredzenu metinātās daļas ietekmētajā zonā, un nopietnās zonas plaisas ir vērstas uz āru radiāli, kas noved pie iekšējās un ārējās perforācijas. Plaisas metinātās šuves ietekmētajā zonā ir koncentrētas. Paralēli metinājumam un tam atbilstošajam garumam vietējais cilindra pamatmateriāls daudzviet rada koroziju. Analīzes iemesls ir tāds, ka stresu galvenokārt izraisa hlorīda stresa korozijas bojājumi. Sprieguma korozijas plaisāšanas iemesls galvenokārt ir metināšanas spriegums, it īpaši sprieguma avots, ko rada atlikušais spriegums, ko izraisa remonta metināšana, un konstrukcijas spriegums, kas rodas iekārtas ražošanas laikā. Zvīņošanās un sausa mitrināšana uz torņa sienas pārmaiņus koncentrē hlorīda jonu barotni, lai radītu stresa korozijas bojājumus. Visbeidzot tiek secināts, ka dupleksais nerūsējošais tērauds nevar izturēt mātes šķidruma destilācijas apstākļus sārmu rūpnīcā. Materiāla uzklāšanai sodas pelnos ieteicamā temperatūra nedrīkst pārsniegt 80 ° C, un projektēšanas un ražošanas laikā jāpievērš uzmanība, lai izvairītos no stresa koncentrācijas. Tas arī parāda, ka rūpnieciskajā ražošanā piemērotu materiālu izvēle ir ārkārtīgi svarīga ražošanas drošībai, stabilitātei un izmaksu samazināšanai.

image

Nerūsējošā tērauda izturība pret koroziju galvenokārt tiek panākta ar Fe-Cr sakausējuma pasivāciju. Nerūsējošā tērauda pasivācijas plēve ir ārkārtīgi plāna, apmēram 1-10 nm, plēve nav ļoti vienmērīga, un vietējā vienmēr ir bojāta. Tāpēc pasivācijas plēve ir vienkārša. Ciešot bojājumus, piemēram, ķīmiskus bojājumus un mehāniskus bojājumus, pasivācijas plēves ķīmiskā iznīcināšana galvenokārt notiek agresīvu anjonu, piemēram, hlorīda, un pasivācijas plēves mijiedarbības rezultātā, kā rezultātā rodas vietējie korozijas bojājumi, piemēram, bedru veidošanās, plaisu korozija un starpposmu korozija .

Kas attiecas uz pasivācijas plēves, piemēram, hlorīda jonu, bojājuma mehānismu, tā ir arī izpētes problēma. Pasivācijas plēves mehāniskā iznīcināšana ir kodīgas vides un mehāniskā spēka mijiedarbības rezultāts. Šajā neveiksmes formā halogēna jonam ir liela nozīme, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi izvēlēties piemērotu materiālu dažādiem darba apstākļiem.


Pāri: Kur izmanto super nerūsējošo tēraudu?

Nākamo: Dažādas apkopes metodes aptuveni 304 un 316 nerūsējošajam tēraudam