[[TitleIndustry]]

Vai martensīta nerūsējošais tērauds rūsa?

Date:May 29, 2019

Novecojošais nerūsējošais tērauds noteikti rūsa, tā sauktais nerūsējošais tērauds ir tikai tā izturība pret koroziju, kas ir labāka, to nav viegli korozēt.

1cr13, 2cr13, kas ir ekvivalents 410420 tēraudam. Parastajā tēraudam 4 sērijas tērauds tiešā nozīmē nav nerūsējošais tērauds, bet gan dzeltenais dzelzs nerūsējošais tērauds, kuru labākajā gadījumā var saukt tikai par nerūsējošo dzelzi. Tāpēc tā izturība pret koroziju ir ļoti ierobežota, to nav iespējams salīdzināt ar 2 sērijas, 3 sērijas nerūsējošo tēraudu.

2. sērijas nerūsējošais tērauds, piemēram, 202204, tā niķeļa saturs ir zems, cena ir lēta, taču kopējais sniegums, neatkarīgi no izturības pret koroziju vai stiprības, ir daudz sliktāks nekā 3 sērijas.

3 sērijas nerūsējošais tērauds, var kļūt par nerūsējošo tēraudu īstajā nozīmē, tā izturība pret koroziju ir daudz labāka nekā citiem modeļiem, īpaši 304 pakāpes nerūsējošajam tēraudam ir labākas īpašības. Bet pat 3 sērijas nerūsējošais tērauds joprojām tiks korozēts noteiktā vidē. Piemēram, 304 var nodrošināt, ka parastā vidē tas nerūsē vairāk nekā 5 gadus, bet sāls izsmidzināšanas testā ir grūti noturēt 168 stundas (7 dienas). Ja 304 ir pasivēts, sāls izsmidzināšanas testā tas var ilgt 720 stundas (30 dienas), taču ir arī grūti ilgāk.

Tāpēc viss nerūsējošais tērauds ir relatīvs, ņemot vērā reālo vidi un gadījumus, kad jāapsver, kuru nerūsējošo tēraudu izvēlēties. Galu galā augstas specifikācijas nerūsējošā tērauda cena ir daudz dārgāka nekā citām kategorijām, un to pat aprēķina ar reizinājumu.

Turklāt 1cr18ni9ti, kas ir ekvivalents 321 (nedaudz atšķirīgs), ir viens no augstākajiem līmeņiem 3 sērijās, tas ir nerūsējošais tērauds no austenīta un ir izturīgs pret augstu temperatūru. Tā fizikālās īpašības ir ļoti augstākas neatkarīgi no tā, vai tā ir izturība vai izturība pret koroziju. Parastā vidē nav viegli padarīt 1cr18ni9ti rūsu.


Pāri: Dažādas apkopes metodes aptuveni 304 un 316 nerūsējošajam tēraudam

Nākamo: Kas ir karstā velmēšana? Kādas ir priekšrocības un trūkumi?