[[TitleIndustry]]

Kas ir karstā velmēšana? Kādas ir priekšrocības un trūkumi?

Date:Jun 05, 2019

Karstā velmēšana ir tērauda plāksnes formēšanas process, kas attiecas uz velmēšanas formēšanu ar nosacījumu, ka tērauds vai sakausējums nav pilnībā atdzisis un mīkstāks. Galvenās iezīmes ir:

Priekšrocības: stieņa liešanas struktūru var iznīcināt, uzlabot tērauda graudu lielumu un novērst mikrostruktūras trūkumus, lai varētu uzlabot tērauda mikrostruktūru un mehāniskās īpašības. Šis uzlabojums galvenokārt atspoguļojas velmēšanas virzienā, tāpēc tērauds zināmā mērā vairs nav izotropisks, un burbuļus, plaisas un vaļīgumu, kas veidojas liešanas laikā, var arī metināt augstas temperatūras un spiediena ietekmē.

Trūkumi:

1. Pēc karstās velmēšanas nemetāliskos ieslēgumus (galvenokārt sulfīdus un oksīdus, kā arī silikātu) tēraudā saspiež plānās loksnēs, iegūstot slāņu slāni (starpslānis). Delaminācija ievērojami pasliktina tērauda stiepes īpašības visā biezuma virzienā, un metinātās saraušanās laikā var rasties starplāņu plīsumi. Vietējā deformācija, ko izraisa metinājuma saraušanās, bieži ir vairākas reizes lielāka par iznākuma punkta celmu, kas ir daudz lielāks nekā slodzes radītais.

2. Atlikušais stress, ko rada nevienmērīga dzesēšana. Atlikušais spriegums ir iekšējā pašfāzes līdzsvara spriegums bez ārēja spēka, un karsti velmētajam sekciju tēraudam ar visu veidu sekcijām ir šāda veida atlikušais spriegums. Jo lielāks ir vispārējās sekcijas tērauda profils, jo lielāks ir atlikušais spriegums. Lai arī atlikušais spriegums ir pašfāzes līdzsvars, tam joprojām ir zināma ietekme uz tērauda elementu darbību ārējā spēka ietekmē. Piemēram, tas var nelabvēlīgi ietekmēt deformācijas, stabilitāti, izturību pret nogurumu un tā tālāk.


Pāri: Vai martensīta nerūsējošais tērauds rūsa?

Nākamo: Kāda ir atšķirība starp austenīta un martensīta nerūsējošo tēraudu?