[[TitleIndustry]]

Kā apstrādāt tēraudu?

Date:Jul 04, 2019

Kā apstrādāt tēraudu?

Tērauda process galvenokārt ietver dzelzs ražošanu, tērauda ražošanu un tērauda velmēšanu, ko īsi izskaidro šādi:

1. Dzelzs iegūšana: tas ir dzelzs samazināšanas process saķepšanā un vienreizējā rūdā. Kokss, saķepināšana un vienreizēja rūda kopā ar nelielu kaļķakmens daudzumu tiek nosūtīti uz domnu, lai kausētu šķidrā čugunā (dzelzs ūdenī), ko pēc tam nosūta uz tērauda rūpnīcu kā izejvielu tērauda ražošanai.

2. Tērauda izgatavošana: no izejvielām (dzelzs ūdens un tērauda lūžņi utt.) Tiek noņemts pārmērīgs oglekļa, sēra, fosfora un citu piemaisījumu daudzums un pievienotas atbilstošas sakausējumu sastāvdaļas.

3. Nepārtraukta liešana: izkausēto tēraudu caur starpposma tvertni nepārtraukti ievada ūdenī atdzesētā izstrādājumā, un pēc sacietēšanas apvalkā to vienmērīgā ātrumā izvelk no kristalizatora un pēc tam atdzesē ar ūdens strūklu. Pēc visas sacietēšanas to sagriež norādītajā nepārtrauktas liešanas sagataves garumā.

4. Velmēšana: Nepārtraukti lieti tērauda lietņi un nepārtrauktas liešanas sagataves tiek velmēti dažāda veida tērauda dažādās velmētavās, karstā velmēšanā.

Ir trīs galvenās kausēšanas metodes: netieša tērauda ražošana, tieša tērauda ražošana un kausēšanas samazināšana.

1. Netiešā tērauda ražošanas metode. Tas sastāv no diviem posmiem: domnas dzelzs izgatavošana un pārveidotāja dzelzs izgatavošana. Dzelzsrūdu vispirms izkausē un reducē uz čugunu (ar augstu oglekļa saturu), un pēc tam čugunu ievada tērauda ražošanas krāsnī, lai to oksidētu un pārstrādātu tēraudā, kas ir galvenā mūsdienu tērauda kausēšanas masveida ražošanas metode.

2. Tiešā tērauda ražošanas metode. Paņēmiens tērauda kausēšanai dzelzs ar vienu soli. Tā vietā, lai izmantotu domnas un dārgu koksu, ar šo metodi tiešās reducēšanas krāsnī izmanto dzelzsrūdu, lai samazinātu oglekļa saturu (<1%), daļēji="" izkausētu="" hemītu,="" kas="" satur="" piemaisījumus="" ar="" gāzi="" vai="" cietu="">

3. Kušanas reducēšanas metode. Dzelzs, kas nav domnu krāsns, izgatavošana, kurā dzelzsrūda tiek atkausēta līdz dzelzs metālam ar oglekli izkausētā stāvoklī augstā temperatūrā un pēc tam pārstrādāta tēraudam ar parasto pārveidotāju.

Sazinieties ar mums pa e-pastu: info@sxht-group.com


Pāri: Kā tērauda tehnika attīstīsies nākotnē?

Nākamo: Kur izmanto super nerūsējošo tēraudu?