[[TitleIndustry]]

Martensīta novecojošais tērauds

Date:Oct 09, 2018


Martensīta novecojošais tērauds ir viens no īpaši augstas izturības tēraudam. Šī izcilā tērauda priekšrocība ir tā, ka termiskās apstrādes process ir vienkāršs un ērts, pēc mehāniskās apstrādes risinājuma pirms novecošanas, termiskās apstrādes deformācijas, apstrādes veiktspējas un metināšanas veiktspējas ir ļoti labs. Termiskās apstrādes process un martensīta izturības tēraudu īpašības ir parādītas tabulā zemāk. Pēdējos gados martensīta novecojošā tērauda veidņu izmantošana ārzemēs tiek plaši izmantota, bet sadzīvē, pateicoties martensīta novecojošajam tēraudam, kas satur ni, Co un citus dārgmetālu elementus, kā arī lielam saturam un dārgam, to ir grūti plaši pielietot. Šis tērauda veids galvenokārt tiek izmantots precīzijas kalšanas presformai un plastmasas veidnei.

store-steel9853g.jpg

Tipiskus martensīta izturības tēraudus parasti izmanto kategorijās, kas klasificētas pēc stipruma: plaši izmanto 18Ni (200), 18Ni (250), 18Ni (300) un 18Ni (350).


Pēdējos gados dažas valstis ir izstrādājušas daudzus martensīta izturīgu tēraudu tērauda variantus, it īpaši nerūsējošus martensīta tēraudus ar labu īpašību bez kobalta.


Martensīta novecojošo tēraudu pielietojums tiek plaši izmantots, iekļaujot raķešu dzinēja apvalku, raķetes apvalku, urāna izotopu centrifūgas ātrgaitas samazināšanu, helikoptera nolaišanās aprīkojumu, augstspiediena trauku, eņģes, pārnesumu, gultni, augsta spiediena sensoru, stiprinājumu, atsperi, kā kā arī alumīnija sakausējumu presēšanas un liešanas forma, precīzijas veidne, aukstā presēšanas forma un citi instrumenti.

Pāri: mīksts magnētiskais sakausējums

Nākamo: nē