[[TitleIndustry]]

Nerūsējošā tērauda pielietojums konstrukcijā

Date:Jun 17, 2019

Nerūsējošā tērauda loksnes ir plaši izmantotas dekoratīvos nolūkos, piemēram, ārsienās, jumta segumos un liftos, to pievilcīgā izskata un izturības dēļ. Mūsdienās nerūsējošo tēraudu arvien vairāk izmanto kā nesošo konstrukciju skarbā vidē. Raugoties no visa konstrukcijas dzīves cikla, vairumā gadījumu nerūsējošais tērauds ir rentablāks.

Vairāk nekā puse no pasaules tērauda ražošanas gadā tiek izmantota būvkonstrukciju jomā. I-veida sijas, plāksnes un tērauda stieņi ēkās un tiltos parasti ir izgatavoti no ekonomiska oglekļa tērauda vai mazleģēta konstrukcijas tērauda. Diemžēl šiem tēraudiem ir tendence uz rūsu, izraisot milzīgu ekonomisko un vides ietekmi uz globālo infrastruktūru, ietekmējot ceļus, tiltus, ēkas un naftas, ūdens un notekūdeņu piegādes sistēmas.

Stainless steel uses

Daudzi pētījumi liecina, ka rūpnieciski attīstītās valstis korozijas dēļ cieš no 3% līdz 4% no IKP gadā. Tas ietver tikai tiešus zaudējumus, kas saistīti ar bojātu materiālu un sastāvdaļu nomaiņu, savukārt tiek aprēķināts, ka netiešie zaudējumi, piemēram, ražošanas zaudējumi, ietekme uz vidi, satiksmes traucējumi, miesas bojājumi un nāves zaudējumi, ir vienādi.

Lai līdz minimumam samazinātu koroziju, standarta konstrukciju tēraudiem jābūt krāsotiem vai pārklātiem ar metālu. Papildus sākotnējām krāsas aizsardzības izmaksām pārklāti tēraudi visā pārklājuma kalpošanas laikā var radīt arī dārgas pārbaudes, uzturēšanas vai nomaiņas izmaksas. Arī netiešās uzturēšanas izmaksas, piemēram, ražošanas un ieņēmumu zaudējumi, var būt augstas. Pat dažreiz apstākļu dēļ nav iespējams pārbaudīt un uzturēt konstrukcijas komponentus.

Stainless steel uses

Dzīves cikla izmaksu salīdzinājums

Dizaineri tagad arvien vairāk apsver struktūras izmaksas visā tās dzīves ciklā, nevis tikai sākotnējās investīcijas. Apsverot dzīves cikla izmaksas, jo īpaši tām konstrukcijām, kurām nepieciešama laba izturība vai kuras pārbaudes un tehnisko apkopi nevar veikt vai kuras ir ļoti dārgas, nerūsējošais tērauds ir reāls risinājums, kaut arī nerūsējošais tērauds ir daudz dārgāks nekā oglekļa tērauds.

Turklāt ir veidi, kā samazināt atšķirības materiālu izmaksās. Pārklājuma novēršana samazina uzstādīšanas izmaksas. Ja tiek izmantots nerūsējošais dupleksais stiprums, sekcijas izmēru un svaru var samazināt, vēl vairāk samazinot sākotnējās izmaksas.

Runājot par uzturēšanas izmaksām konstrukcijas kalpošanas laikā, nerūsējošā tērauda izmantošana novērš nepieciešamību pēc pārklājuma uzturēšanas un detaļu nomaiņas korozijas dēļ. Nerūsējošā tērauda konstrukcija ir arī ilgtspējīgāks risinājums, kas palīdz samazināt emisijas un samazināt resursu patēriņu un atkritumus


Pāri: Kas ir austenīta nerūsējošais tērauds?

Nākamo: Kā atrisināt plānas nerūsējošā tērauda metināšanas deformācijas un sadedzināšanu