[[TitleIndustry]]

Nerūsējošā tērauda dupleksa griešanas metodes

Date:Jun 21, 2019

Nerūsējošā tērauda abpusējās griešanas procesos, ko parasti izmanto austenīta nerūsējošajam tēraudam un oglekļa tēraudam, var veikt dažus parametru pielāgojumus, lai pielāgotos mehāniskām un termiskām īpašībām.

1. Zāģēšana

Nerūsējošo tērauda dupleksu ir grūtāk zāģēt nekā oglekļa tēraudu, pateicoties tā augstajai izturībai, augstajai sacietēšanas pakāpei un ieslēgumu trūkumam, kas darbojas kā mikroshēmu pārtraucēji. Lieljaudas mašīnas, jaudīgas zāģa asmeņu iztaisnošanas sistēmas, neapstrādāti zāģa asmeņu zāģripas, lēna un vidēja ātruma griešanas ātrumi, smagas padeves un atbilstoša dzesēšanas šķidruma plūsma (vēlams eļļošanas un dzesēšanas kombinācija). Emulgators ļauj zāģa asmenim pārnest dzesēšanas šķidrums uz sagataves utt., lai iegūtu labākos rezultātus. Pļaušanas ātrumam un padeves ātrumam jābūt līdzīgam 316 austenīta nerūsējošā tērauda griešanas ātrumam un padeves ātrumam.

2. Izgrieziet

Nerūsējošais dupleksais tērauds tiek sagriezts tādā pašā aprīkojumā kā 304 un 316 nerūsējošais tērauds, un tam parasti nav nepieciešama īpaša regulēšana. Tomēr dupleksa nerūsējošā tērauda augstās bīdes izturības dēļ ir jāpalielina bīdes spēks vai jāsamazina bīdes biezums.

Karsti un auksti velmētām loksnēm nerūsējošā tērauda bīdes izturība ir aptuveni 58% no stiepes izturības. Saskaņā ar faktisko bīdes stiprības koeficientu dupleksais nerūsējošais tērauds uzvedas kā biezāks 316 nerūsējošais tērauds. Tāpēc konkrētā bīdes gadījumā maksimālais 2304 un 2205 nerūsējošā tērauda duplekso tēraudu biezums var būt nobīdīts līdz apmēram 75% no nerūsējošā tērauda 304 un 316 biezuma, savukārt maksimālais biezums, ko var nobīdīt nerūsējošā tērauda tērauda virsmu, ir parasts austenīts 65. % korpusa nerūsējošā tērauda.

austenitic stainless steels and carbon steels can be used for duplex stainless steel cutting

3. Sagriešana

Nerūsējošā tērauda abpusējās ruļļu un sloksņu sagriešanai var izmantot parasto tērauda spoļu sagriezējus. Nerūsējošā tērauda dupleksais spole tiek padota no atdzesētāja un izlaista caur apaļa sagriešanas lāpstiņu, kas atrodas apakšējā instrumenta turētājā uz spraugas līnijas, un uzņemšanas spole pārtina nogrieztu tērauda spoli. Sagriešanas asmeņa stāvokli var pielāgot atbilstoši spoles izstrādājuma vēlamajam platumam. Tā kā abpusējā nerūsējošā tērauda stiprība ir augstāka nekā austenīta nerūsējošā tērauda, sagriešanas instrumenta nodilumu un malas stabilitāti ir grūti kontrolēt. Lai saglabātu labu dupleksa nerūsējošā tērauda spoles garenisko malu kvalitāti, ir jāizmanto instrumentu tērauda vai karbīda ieliktņi.

4. Caurumošana

Štancēšanu var uzskatīt par grūtu cirpšanas veidu. Liela izturība, ātra sacietēšana un izturība pret plīsumiem padara nerūsējošā tērauda dupleksu samērā grūti caururbjamu un valkājamu. Labāks ieejas punkts un pamatprincips ir izturēties pret duplekso nerūsējošo tēraudu kā dubultā biezuma austenīta nerūsējošo tēraudu. Ir daudz grūtāk perforēt nerūsējošos dupleksos tērauda veidus ar lielāku slāpekļa saturu.

5. Plazmas un lāzera griešana

Divpusējos nerūsējošos tēraudus parasti apstrādā, izmantojot tādas pašas plazmas griešanas un lāzera griešanas iekārtas kā austenīta nerūsējošo tēraudu. Nedaudz augstāka siltumvadītspēja un zems sēra saturs dupleksajā nerūsējošajā tēraudā var nedaudz ietekmēt optimālos parametrus, taču apmierinošus rezultātus var iegūt bez īpašiem pielāgojumiem. Plazmas griešanas procesa siltumizturīgā zona (HAZ) parasti ir ļoti šaura, apmēram 0,25 mm (0,010 collas), jo griešana notiek ar vienu piegājienu, ātra darbība un loksne ātri atdziest. Metināšanas procesa konusveida apstrāde un metāla kausēšana netālu no parastajiem metāliem metināšanas procesa laikā noņem plazmas griezuma ietekmēto zonu. s atšķirība.


Pāri: Kas ir Martensitic nerūsējošais tērauds?

Nākamo: Kā tērauda tehnika attīstīsies nākotnē?