[[TitleIndustry]]

Kas ir Martensitic nerūsējošais tērauds?

Date:May 24, 2019

Martensīta nerūsējošais tērauds, kas var pielāgot mehāniskās īpašības termiski apstrādājot, ir sava veida rūdīts nerūsējošais tērauds. Tipisks zīmols ir Cr13, piemēram, 2Cr13, 3Cr13, 4Cr13 un tā tālāk. Pēc rūdīšanas cietība ir augsta, un atlaidināšanas temperatūrai ir atšķirīga stiprības un izturības kombinācija. To galvenokārt izmanto tvaika turbīnu asmeņiem, galda piederumiem un ķirurģiskiem instrumentiem. Atbilstoši ķīmiskā sastāva atšķirībām martensīta nerūsējošo tēraudu var iedalīt divās kategorijās: martensīta hroma tērauds un martensīta hroma-niķeļa tērauds.

(1) Martensājošs hroma tērauds. Papildus hromam tērauds satur arī noteiktu daudzumu oglekļa. Hroma saturs nosaka tērauda korozijizturību. Jo lielāks oglekļa saturs, jo augstāka izturība, cietība un nodilumizturība. Šāda veida tērauda normāla mikrostruktūra ir martenzīts, un daži satur arī nelielu daudzumu austenīta, ferīta vai perlīta. To galvenokārt izmanto tādu detaļu, sastāvdaļu, instrumentu un instrumentu ražošanai, kuriem nepieciešama augsta izturība un cietība, bet nav augsta izturība pret koroziju.

(2) Martensīta hroma-niķeļa tērauds. Ieskaitot martensīta rūdītu nerūsējošo tēraudu, daļēji austenīta cietinātā nerūsējošo tēraudu un martensīta nerūsējošo tēraudu, tie visi ir augstas izturības vai īpaši augstas izturības nerūsējošais tērauds. Šim tērauda veidam ir zems oglekļa saturs (mazāk nekā 0,10%), tajā ir niķelis, un dažās kategorijās ir arī augsts Mo, varš un citi elementi, tāpēc šāda veida tēraudam ir gan stiprības, gan izturības, gan izturības pret koroziju kombinācija. laiks. Hroma tērauda martensīta metināmība ir labāka nekā hroma tērauda martensīta.
Pāri: Kā var izmantot nodilumizturīgo tēraudu un kā to apstrādāt?

Nākamo: Nerūsējošā tērauda dupleksa griešanas metodes