[[TitleIndustry]]

Kas ir super nerūsējošais tērauds

Date:Jun 10, 2019

20. gadsimta beigās mājās un ārzemēs tika ražoti nerūsējošā tērauda "super" šķiras. Dažādās literatūrās super-nerūsējošā tērauda definīcijas ir atšķirīgas. Daži literatūras avoti liecina, ka augstas veiktspējas nerūsējošo tēraudu sauc arī par īpaši nerūsējošo tēraudu; daži literāti uzskata, ka nerūsējošais tērauds ar augstu sakausējumu tiek saukts par īpaši nerūsējošo tēraudu; daži literatūras pārstāvji uzskata, ka super nerūsējošais tērauds ietver arī augstas veiktspējas īpašas prasības dažiem nerūsējošiem tēraudam ar zemu sakausējumu, piemēram, super 304H hroma-niķeļa austenīta nerūsējošajam tēraudam; dažās literatūrās tiek uzskatīts, ka super nerūsējošais tērauds attiecas uz punktveida pretestību, kas ekvivalenta PREN vērtībai ≥ 35 (ferīta nerūsējošais tērauds) vai ≥ 40 (austen Augsti leģēts augstas veiktspējas nerūsējošais tērauds nerūsējošajā un dupleksajā nerūsējošajā tēraudam; daži literatūras pārstāvji arī uzskata, ka super- nerūsējošajam tēraudam jāietver arī sevišķi augsta tīrība, sevišķi augsta vienveidība, sevišķi smalka struktūra, sevišķi augsta virsmas kvalitāte un lieliska izturība pret skarbajiem materiāliem.Lokāla korozijas veiktspēja, laba procesa ražošanas veiktspēja utt.

super stainless steel

2. Super nerūsējošā tērauda kopējās īpašības

■ Tam ir smalkāka speciālo detaļu konstrukcija nekā četriem nerūsējošā tērauda veidiem;

■ tai ir augsta skaidrība;

■ izcila vienveidība (sastāvdaļas, struktūra un īpašības);

■ Tā ir labāka veiktspēja nekā četriem nerūsējošā tērauda veidiem skarbā vidē;

■ ar labiem procesa ražošanas rādītājiem;

■ tai ir augstas izmaksas;

3. Super nerūsējošā tērauda definīcija

■ Super nerūsējošais tērauds ir nerūsējošā tērauda veids, viens no dzelzs bāzes sakausējumiem, kura Cr saturs ir 12–30%.

Super nerūsējošajam tēraudam jāsatur vairāk nekā 12% Cr, bet Cr saturs parasti ir ≤ 30%;

■ Super nerūsējošais tērauds nav dzelzs-niķeļa bāzes korozijizturīgs sakausējums, jo Ni saturs dzelzs-niķeļa bāzes korozijizturīgos sakausējumos ir> 30%.

Ni + Fe ≥ 50%; tāpēc Ni saturošam super nerūsējošajam tēraudam Ni daudzumam jābūt ≤ 30%;

■ Super nerūsējošajam tēraudam jābūt labākam sniegumam skarbā vidē, piemēram, vietējai izturībai pret koroziju, piemēram, punktveida korozijai

To var raksturot ar punktveida pretestības ekvivalentu PREN =% Cr + 3,3 (% Mo) +16 (% N). Parasti super austenīta nerūsējošais tērauds

Superduplex nerūsējošā tērauda PREN jābūt ≥40, un superferīta nerūsējošā tērauda PREN jābūt ≥35.

Īpaši lietošanai paredzētām super nerūsējošajam tēraudam ir jānotiek patoloģiskam izrāvienam galveno funkciju vājā savienojumā.

Piemēram, super martensīta nerūsējošajam tēraudam jābūt metināmam "mīkstam nerūsējošajam martenzīta tēraudam"; super augstas temperatūras austenīts nav

Nerūsējošajam tēraudam ir jāizlaužas cauri šļūdes problēmai 600 ° C vai vairāk un 300 bar spriegumam.Pāri: Kas ir 304 nerūsējošā tērauda plāksne?

Nākamo: Kas ir austenīta nerūsējošais tērauds?