[[TitleIndustry]]

Kur izmanto super nerūsējošo tēraudu?

Date:Jun 06, 2019

Materiālu klasifikācija un galvenie parametri

Atšķirībā no mikroleģētiem konstrukciju tērauda materiāliem ārzonu platformās, īpašie tērauda materiāli ārzonu platformām parasti ir ar augstu leģēto Ni-Cr vai Cr-Ni-Mo bāzes nerūsējošo tēraudu, īpaši nerūsējošajiem tēraudiem vai korozijizturīgiem sakausējumiem, kuriem parasti ir augsts punkti. Kodināšanas ekvivalenta, augstas tīrības un N sakausējuma raksturojums. Jūras platformu tipiskās daļas, kas sagatavotas, izmantojot šos ļoti sakausētos materiālus, piemēram, uzglabāšana un transportēšana, procesa cauruļvadi, atsāļošana, siltummaiņi, naftas urbumu caurules, urbšanas un pāļu kājiņas, parasti ir augstas izturības un augstas izturības, lai izpildītu to īpašās apkalpošanas nosacījumi. Kodīgs vai abi. Kopumā izturība pret koroziju un izturība ir divi galvenie darbības rādītāji īpašiem tērauda materiāliem atklātā jūrā esošām platformām. Pašlaik uzlabotas īpašas tērauda klases ārzemju ārzonu platformām galvenokārt ietver super austenīta nerūsējošo tēraudu, super ferīta nerūsējošo tēraudu, augstas stiprības austenīta nemagnētisko nerūsējošo tēraudu, niķeļa un dzelzs-niķeļa bāzes korozijizturīgus sakausējumus utt. mainās atkarībā no sakausējumu kompozīcijas sistēmas konstrukcijas.

(1) Augsts Mo saturs Cr-Ni-Mo super austenīta nerūsējošais tērauds. Super austenīta nerūsējošajiem tēraudiem tam parasti ir augsts Cr, Ni saturs, noteikts Mo saturs (no 6% līdz 7%), un tam ir lieliska izturība pret vietējo koroziju un vienveidīga korozija augstākā temperatūrā, kā arī punktveida korozija. Ekvivalentā PREN vērtība (Cr + 3,3Mo + 16N) parasti sasniedz 30 vai vairāk, un daži materiāli ir pat augstāki par 50, kas nodrošina lielisku šādu materiālu izturību pret koroziju. Tajā pašā laikā saprātīga N sakausēšana padara to gan augstu. Stiprība un plastiskā izturība.

(2) Korozijizturīgi sakausējumi uz niķeļa vai dzelzs-niķeļa bāzes. Korozijizturīgiem sakausējumiem, kuru pamatā ir niķelis vai dzelzs-niķelis, Cr, Ni un Mo sakausējumos ir augstāks saturs, un tiem ir lielāka izcila vietējā izturība pret koroziju un spriedze nekā super austenīta nerūsējošajiem tēraudiem tropu ūdeņos un sarežģītām jonu vidēm. Korozijas īpašības. To var plaši izmantot naftas un gāzes vidēs, eļļas un ūdens atdalīšanā vai citos prasīgākos ķīmisko procesu cauruļvados, sūkņu vārstos un centrifūgās.

(3) Augsta slāpekļa austenīta nerūsējošais tērauds. Īpaši augsts N sakausējuma saturs ievērojami palielina materiāla stiprības indeksu, kas padara to par izcilām stiprības īpašībām augstas temperatūras apstākļos kamerā. Sakarā ar to, ka Mn-N Ni tiek izmantots, lai kļūtu par austenīta stabilizējošu elementu, tas ir izcils. Ir zemākas ražošanas izmaksas. Pateicoties nepārtrauktai sakausējuma sistēmas optimizēšanai pēdējos gados un dažu Mo elementu pievienošanai, tai ir arī lieliska vietēja izturība pret koroziju, pastāvīgs Cr satura uzlabojums un C elementa turpmāka samazināšana, kas uzlabo materiāla starpposmu korozijas izturību.


Pāri: Kā apstrādāt tēraudu?

Nākamo: Nerūsējošā tērauda dupleksais pielietojums