200 sērijas nerūsējošā tērauda veiktspējas īpašības

200 sērijas nerūsējošā tērauda veiktspējas īpašības

Date:Dec 18, 2018

Tas ir, kristāla struktūrā ir atoms katrā kuba stūrī, un atoms ir katras sejas vidū. un ferīta nerūsējošais tērauds ir pretējs, to raksturo ķermeņa sirds kuba struktūra.


Niķelis ir viens no visbiežāk izmantotajiem elementiem šīs kristāliskās struktūras ražošanā, taču niķeļa trūkuma dēļ pēc Otrā pasaules kara ir mēģināts samazināt metālu izmantošanu. Tā rezultātā niķeli, ko izmanto korozijizturīga austenīta nerūsējošā tērauda ražošanai, aizstāja ar citiem elementiem, kā rezultātā radās 200 sērijas nerūsējošais tērauds.


Slāpekļa sakausējumi no 200 sērijas nerūsējošā tērauda veidos arī sejas sirds kuba struktūru, izraisot kaitīgu hroma nitrīdu un palielinot gāzes porainību. Mangāna pievienošana ļauj droši pievienot vairāk slāpekļa, bet niķeli nevar pilnībā noņemt no 200 sērijas nerūsējošā tērauda. Tāpēc 200 sērijas nerūsējošajam tēraudam raksturīgs slāpekļa un mangāna saturs.


Astoņdesmitajos gados strauji pieauga zema niķeļa nerūsējošā tērauda ražošana un pieprasījums, niķeļa cena turpināja pieaugt, kā arī veicināja 200 sērijas nerūsējošā tērauda attīstību. Āzija tagad ir 200 tērauda sēriju galvenais patēriņa avots un vieta. 200 sērijas nerūsējošā tērauda izturība pret koroziju ir zemāka nekā 300 sērijas nerūsējošā tērauda, kas novērš punktveida koroziju vidēs ar augstu mitruma un hlora saturu un plaisu koroziju, izraisot šķidras un skābas vides stagnāciju. Tas ir tāpēc, ka, lai samazinātu niķeļa saturu, tas samazinās arī hroma saturu un izturību pret koroziju.


200 sērijas nerūsējošajam tēraudam ir lieliska triecienizturība un izturība pat zemā (vai pat zemā temperatūrā) temperatūrā. Parasti tie ir cietāki un stiprāki nekā 300 sērijas tēraudi, galvenokārt to augstākā slāpekļa satura dēļ, kas ir slāpekļa pastiprināšanas loma. Tā kā tie ir austenīts, nerūsējošais tērauds sērijās 200 un 300 nav magnētisks. Lai arī austenīta nerūsējošais tērauds ir dārgāks nekā tā ferīta tērauds, tā 200. sērijas nerūsējošais tērauds tā zemākā niķeļa satura dēļ joprojām ir lētāks nekā 300 sērijas nerūsējošais tērauds. Tomēr 200 sērijas nerūsējošā tērauda veidne (elastība) ir zemāka nekā 300 sērijas nerūsējošajam tēraudam (lai gan to var uzlabot, pievienojot varu).


Pielietojuma ziņā 200 sērijas nerūsējošā tērauda pielietojuma diapazons ir šaurāks nekā 300 sērijas nerūsējošā tērauda pielietojums, jo materiālam ir maza izturība pret koroziju. Nav ieteicams lietot ķīmiskajā vidē, bet tas ir nonācis daudzos sadzīves priekšmetos. Daži no 200 sērijas nerūsējošā tērauda lietojumiem ir: Trauku mazgājamās mašīnas un veļas mazgājamās mašīnas, galda piederumi un ēdiena gatavošanas piederumi, iekšējās ūdens tvertnes, iekštelpu un nekritiskas āra ēkas, pārtikas un dzērienu aprīkojums, automašīnas (konstrukcijas un rotājumi).

Pāri: Kā labot nerūsējošā tērauda un plākšņu loksnes 8k BA virsmu?

Nākamo: Kā noteikt nekvalificētu nerūsējošā tērauda cauruļu metināšanu?