Superdupleksa nerūsējošā tērauda metinātu cauruļu apstrādes tehnoloģija

Superdupleksa nerūsējošā tērauda metinātu cauruļu apstrādes tehnoloģija

Date:Jan 10, 2019

Tomēr superdupleksais tērauds ir jutīgs pret trešās fāzes nokrišņiem, piemēram, starpmetāliskiem savienojumiem, un tas, kā kontrolēt metināšanas un termiskās apstrādes procesu, ir sarežģīta šī produkta ražošanas problēma.


Mature Super Duplex Steel S32750 metinātu cauruļu ražošanas process ir:


1, process ir specifisks: izejvielu pārbaude tērauda plāksnes ultraskaņas plaisu noteikšana-ēvele malu formēšana-iepriekšēja metināšana - visa apļa griešana-metināšana - fiksēts diametrs + termiskās apstrādes caurules gals plus metinātā starta pārbaudes caurule gala iespiešanās testa-hidrauliskās pārbaudes-kodināšanas pasivācijas - gatavā produkta pārbaude - marķējums Iepakojuma personas bibliotēka.


2, liešana taisnu šuvju metinātu cauruļu ražošanā, ražošanas grūtības ir efektīvas lieces momenta pielietošanā tērauda jostas malā, tradicionālās liešanas tehnoloģijas izmantošanu ir grūti atrisināt, un nerūsējošā tērauda dupleksais pretestības stiprums ir aptuveni Divreiz vairāk nekā parastais austenīta nerūsējošais tērauds, tā liešana ir grūtāka. FFX (Flexible molding) kā jauna formēšanas tehnoloģija gudri izmanto spriegojuma efektu, kad spole tiek saliekta, lai palielinātu lieces momentu līdz tērauda sloksnes malai, un, izmantojot ruļļa bezgalības labvēlīgos apstākļus, lieces lieces pakāpi malu var brīvi pielāgot atbilstoši tērauda sloksnes stiprībai un biezumam, lai sasniegtu labākos metināšanas apstākļus.


3, metināšana šim plazmas loka metināšanas (PAW) un volframa argona loka metināšanas (GIAW) kombinētās metināšanas procesam. Pirmkārt, plazmas loka metināšanas iespiešanās saplūšana, lai panāktu vienpusēju metināšanu, divpusēju formēšanas efektu, pēc tam, kad volframa argona loka metināšana ir izmantota pildīšanai un pārklāšanai, metināšana, izmantojot tīra argona aizsardzību. Lai samazinātu kaitīgo fāžu nokrišņu tendenci, metināšanas procesā pēc iespējas vairāk izmantot apakšējās līnijas enerģiju, līnijas enerģija vislabāk ir ne vairāk kā 16kj / cm. Turklāt slāņa, kas prasa temperatūru, ir ļoti liela nozīme abpusējā tērauda metināšanā, tas jākontrolē zem 100 ℃, pārāk augsta starpslāņa temperatūra palielinās kaitīgu fāzu nokrišņu tendenci un galu galā ietekmē izstrādājuma veiktspēju.


4, termiskā apstrāde pēc termiskās apstrādes metināšanas, izmantojot indukcijas krāsni, lai apstrādātu visu cauruļu cieto šķīdumu, termiskās apstrādes temperatūra 1050-1120 ℃, ūdens izsmidzināšanas dzesēšana līdz 40 ℃ zemāka.

Pāri: 90% tērauda tirgotāju ziemas krājumu šī gada beigās

Nākamo: 304 nerūsējošais tērauds nevar spriest par magnētisma priekšrocībām un trūkumiem